ВИДИ ІНФОРМАЦІЇ ТА ОЗНАКИ ЯК ОБ’ЄКТА ПРАВОВІДНОСИН У МЕДИЧНІЙ СФЕРІ

Автор(и)

  • С. Ю. Ярославський

DOI:

https://doi.org/10.32782/klj/2024.2.34

Ключові слова:

інформація у сфері медичного обслуговування, цивільні правовідносини, інформаційні правовідносини у сфері медичного обслуговування, медична інформація, види інформації, медична допомога, медичне обслуговування, персональні дані

Анотація

Дана стаття є комплексним дослідженням видів інформації та їх ознак як об’єкта правовідносин у медичній сфері. Розібрано базові засади інформаційного права у медичній сфері та методи їх реалізації. У статті обґрунтовано вибір теми дослідження, розкрито зв’язок із різними науковими підходами та темами, визначено мету, завдання, предмет і об’єкт дослідження, охарактеризовано методи наукового пізнання, використані в дослідженні. Напрямки дослідження охоплюють: розгляд понятійно-категоріального апарату видів інформації як складової сфери медичного обслуговування; аналіз основних принципів та засад функціонування інформаційного права. Проведено всебічний аналіз наукових підходів до поняття видів інформації, досліджено різні підходи до методології побудови категорій та типологій видів інформації, а також досліджено інформацію як об’єкт цивільних правовідносин та його правової природи. Досліджено зміст інформації та її видів у суспільстві в цілому, що напряму пов’язано із функціонуванням медичної сфери. Повнота розгляду теми неможлива без відпрацювання питання об’єкту інформаційних правовідносин, що було здійснено в даній статті. Оцінено важливість ролі інформації у сфері медичного обслуговування, так як вона охоплює усі сфери медичних відносини: від інформованої добровільної згоди на медичне втручання, інформування про право на лікування на підставі нових клінічних протоколів до можливості участі в клінічних дослідженнях. Проведено аналіз реалізації інформаційних прав в вибраних напрямках надання медичної допомоги. Розглянуто провідні наукові концепції підходів до поняття інформаційного права та висвітлено найбільш вдалі приклади на думку автора. Здійснено історичний екскурс на шляху формування правової категорії інформаційного права у медичній сфері.

Посилання

Про інформацію: Закон України від 02.10.1992 № 2652-XII. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-12

Коваленко Л. П. Інформаційні відносини. Журнал «Правова інформатика» 4(36)/2012

Синєокий О. В. Високотехнологічне інформаційне право України. Х.: Право, 2010. 360 с.

Кохановська О. В. Теоретичні проблеми інформаційних відносин у цивільному праві: монографія. К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2006. 463 с.

Медична інформатика: підручник для студентів медичних ВНЗ: за ред. В.Г. Кнігавка. Харків: ХНМУ, 2015. 240 с.

Конституція України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80

Перов Д. О. Інформаційні правовідносини в Україні: автореф. дис. … канд. юрид. наук. К., 2014. 20 с.

Грицай І.О. Конспект лекцій з навчальної дисципліни інформаційне право. Д.: Міністерство внутрішніх справ України дніпропетровський державний університет внутрішніх справ., 2016. 123 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-07-22

Як цитувати

Ярославський, С. Ю. (2024). ВИДИ ІНФОРМАЦІЇ ТА ОЗНАКИ ЯК ОБ’ЄКТА ПРАВОВІДНОСИН У МЕДИЧНІЙ СФЕРІ. Київський часопис права, (2), 238-241. https://doi.org/10.32782/klj/2024.2.34

Номер

Розділ

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО І ПРОЦЕС, ФІНАНСОВЕ ПРАВО, ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО